گچ ساختمان سازی

انواع گچ در ساختمان سازی

فهرست مطالب

انواع گچ در ساختمان سازی

سفید کاری، از مراحلی که در ساخت یک بنا بسیار اهمیت دارد.برای این کار از گچ سفید استفاده می‌کنند. بعد از ایجاد اسکلت و بنای ساختمان، از یک پوشش سفید رنگ، بر روی دیوار استفاده می‌شود.

این پوشش سفید رنگ، به صورت روکار، بر روی دیوار قرار داده می‌شود. سفید کاری، به کمک گچ سفید، نسبت به گچ‌های دیگر در بازار، از قیمت بسیار اندکی برخوردار است. بنابراین مقرون به صرفه بودن این نوع گچ، نسبت به گچ‌های دیگر بسیار زیاد است. از گچ سفید برای نازک کاری و سفید کاری استفاده می‌شود.

 

انواع گچ در ساختمان سازی عبارتند از:

1.گچ میکرونیزه
2.گچ ساتن
3.گچ به صورت پاششی
4.گچ عاج
5.گچ سیوا
6.گچ گیپتون

 

1. گچ میکرونیزه

از دیگر گچ‌هایی که برای ساخت و ساز از آن‌ها‌ استفاده شده در رابطه با گچ میکرونیزه است. این نوع گچ، به صورت معمولی و ساده کاربرد دارد.

1.ایجاد قالب
2.ساخت مجسمه
3.گچ بری
4.دکوراتیو
5.گچ پلیمری
6.کشته کشی
7.سفید کاری برای دیوار

 

2. گچ ساتن

این نوع گچ، یک نوع سفید کاری بشمار می‌آید. بنابراین برای تولید کردن این گچ از یک ماده دیگر نیز استفاده می‌شود. ماده ترکیبی برای به دست آوردن این نوع گچ، پرلیت است. بنابراین سفید کاری یک ساختمان، با گچ ساتن است. برای گچ کاری نهایی در ساختمان، از گچ ساتن استفاده می‌شود.

خصوصیات گچ ساتن شامل موارد زیر است:

-توانمندی در شستشو
-استحکام در برابر انواع خراشیدگی
-میزان مقاومت در برابر انواع رطوبت
-جلوگیری از عدم ترک خوردگی

مطالعه کنید  بهترین سیمان برای بتن ریزی

3.گچ به صورت پاششی

از دیگر گچ‌های کاربردی در ساخت و ساز، گچ پاششی است. این نوع گچ، به سادگی، بر روی انواع سطح‌ها‌ پاشیده می‌شود.گچ پاششی، استحکام بسیار بالایی در برابر انواع رطوبت و حرارت را دارد.از این نوع گچ، برای دیوار‌های گچ و خاک نشده استفاده می‌شود. از جمله ویژگی‌های کاربردی دیگر برای این نوع گچ، صرفه جویی در زمان کار است.

 

4. گچ عاج

نوع دیگری از گچ، گچ عاج است. این نوع گچ، از دانه بندی بسیار نرمی برخوردار است. دانه بندی نرم آن، مصرف گچ را برای ساخت و ساز را بسیار مطلوب ساخته است. مصارفی که برای استفاده از گچ عاج استفاده می‌شود شامل موارد زیر است:

1.مجسمه سازی
2.تولید قطعات از پیش ساخته شده به صورت گچی
3.به دست آوردن رنگ لعابی برای آن
4.کشته کشی برای ساختمان

5. گچ سیوا

برای تولید کردن گچ سیوا، از مواد ترکیبی در کنار آن استفاده می‌شود. موادی که برای به دست آوردن گچ سیوا استفاده شده، از جمله: گچ میکرونیزه با افزودنی‌های خاص آن است. این نوع از گچ، نسبت به گچ‌های ساده و معمولی، استحکام و مقاومت بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.

رنگ‌های مناسب برای قسمت روی گچ سیوا، شامل موارد زیر است:

1.رنگ روغنی
2.پوشش دهی اکریلیکی
3.مناسب برای دیوار پوش پی وی سی
4.پلیمری
5.ساتن
6.رنگ بلکا

 

6. گچ گیپتون

کاربرد گچ گیپتون به دلیل چسبندگی بالای آن است، برای نشان دادن وجه تمایز بین گچ گیپتون و گچ ساده و معمولی، میزان گیرایی و چسبندگی بسیار زیادی دارد. به دلیل چسبندگی بالا برای این نوع از گچ از آن در پوشش‌های دیگری استفاده می‌شود که شامل:

مطالعه کنید  مصالح ساختمانی | کاربرد انواع یونولیت ساختمانی

1.سطح فومی
2.بتنی
3.سیمانی

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا