شیر روشویی با کیفیت

چطور می توان بهترین شیر روشویی را انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب

ویژگی های بهترین انواع شیر روشویی

پیش از خرید انواع شیر روشویی، باید نوع شیرآلاتی که برای سینک مورد نظر شما کاربردی است، مشخص گردد. شیرآلات پایه بلند برای نصب در کنار سینک های روشویی فانتزی و سینک هایی مناسب است که بر روی آنها محلی برای نصب شیرآلات وجود ندارد. در حالی که شیرآلات روشویی رایج برای بسته شدن بر روی سینک های معمول مناسب هستند. ویژگی های بهترین شیرآلات روشویی برای کاربران، بنا به کاربرد مورد نظر و سلیقه شخصی متفاوت است و نیازمند آشنایی با انواع شیرآلات است.

 

1.شیر روشویی کلاسیک دو پایه

اگر سینک روشویی شما دارای دو سوراخ است، شیر روشویی از نوع شیر تو کاسه دو پایه (همان شیرآلات پیچی کلاسیک اما دارای دو پایه) مناسب ترین انتخاب است. کنترل آب سرد و گرم در این نوع شیرآلات به وسیله دو دستگیره پیچی انجام می گیرد و جریان نهایی آب از یک عَلَم خارج میشود. همچنین می توانید دو عدد شیر اهرمی با دو خروجی جداگانه آب (یکی مربوط به آب سرد و دیگری مربوط به آب گرم) خریداری نمایید که چندان کاربردی نمی باشد و سیستمی بسیار قدیمی است. البته در صورتی که تمایل به بستن یکی از سوراخ های سینک داشته باشید و یا باز ماندن یکی از سوراخ ها برای شما اهمیتی نداشته باشد می توانید از شیر اهرمی روشویی (شیر مخلوط) و یا شیرآلات تکپایه پیچی ِکلاسیک نیز استفاده کنید.

 

2.شیر اهرمی روشویی

در صورتی که سینک روشویی یک سوراخ دارد و یا شیرآلاتی برای تکمیل دکوراسیون مدرن خود خریداری می کنید، شیر اهرمی روشویی انتخاب مناسبی است. در این نوع شیرآلات اهرمی فشار و دمای آب توسط یک دسته اهرمی کنترل می شود. از مزیت های شیرآلات اهرمی، کاربردی بودن، تنظیم راحت تر فشار و دمای جریان خروجی آب و سهولت استفاده می باشد. امروزه شیرآلات اهرمی در مدل های متنوع و به رنگ های متفاوت در بازار وجود دارد.

مطالعه کنید  بلوک سیمانی تو خالی چیست؟

 

3.شیر روشویی پایه بلند

در صورتی که سینک روشویی شما فانتزی است و شیر روشویی باید در کنار سینک و بر روی کابینت زیر سینک نصب شود، شیر روشویی پایه بلند مناسب ترین انتخاب است.

البته در صورتی که مشکل برخورد دسته اهرمی شیر به دیواره سینک و یا دیوار وجود نداشته باشد می توان از شیرآلات روشویی با ارتفاع بیشتر و یا حتی شیر ظرفشویی متناسب با دکوراسیون نیز استفاده کرد. مهمترین نکته در زمان خرید بهترین شیر روشویی پایه بلند اطلاع از نوع و ارتفاع سینک، ابعاد و محل قرار گرفتن دسته اهرمی شیرآلات مورد نظر است است. در مقاله شیر روشویی پایه بلند چیست، می توانید با مزایای شیر روشویی پایه بلند آشنا شوید.

 

4.شیر روشویی توکار دیواری

اگر مانند حالت قبل سینک روشویی شما فانتزی و یا روی کابینتی است، می توانید شیر روشویی هایی که بر روی دیوار نصب می شوند را نیز در نظر بگیرید. در این حالت سه سوراخ بر روی دیوار مورد نیاز است. دو عدد برای دستگیره های شیرآلات و یکی برای علم. در این حالت می توانید از فضای اطراف سینک که آزاد شده است، استفاده های دیگری کنید.

 

5.شیرآلات روشویی چشمی (شیرآلات سنسوردار)

به عنوان جدیدترین مدل شیر روشویی، دارای حسگرهایی است که با نزدیک شدن دست به آنها (بدون نیاز به تماس فیزیکی) جریان آب برقرار می شود و زمانی که دست از سنسورها فاصله می گیرند جریان آب قطع می شود. شیرآلات چشمی معمولاً با برق کار می کنند اما باتری تعبیه شده در آنها جلوی از کار افتادن شیر در زمان قطع برق می گیرد. مدل های چشمی مخصوصاً برای بیمارستان ها و اماکن عمومی و سرویس های بهداشتی در نظر گرفته می شوند.

مطالعه کنید  مصالح ساختمانی | ویژگی گچ ساختمانی

 

6.شیر روشویی لمسی

این شیرآلات نیز از گروه شیرآلات هوشمند می باشد. بجای باز و بسته کردن شیر روشویی به وسیله دسته اهرمی، کوچکترین تماس فیزیکی با بدنه (و یا قسمت خاصی از این شیر) جریان آب را قطع و وصل می کند. این نوع شیرآلات بهداشتی برای زمانی مناسب است که دست کاربر آلوده می باشد و تنها یک تماس پشت دست او کافی است تا جریان آب برقرار شود.

 

6.بهترین شیر روشویی ارزان

در صورتی که قصد خرید شیر روشویی ارزان قیمت دارید، حتما سایر فاکتورها مانند کیفیت، طراحی زیبا و گارانتی معتبر را نیز در نظر بگیرید. پایین تر بودن قیمت شیرآلات ارزان می تواند صرفاً به دلیل وزن کمتر و فرایند تولید ساده تر باشد و لزوماً نشان دهنده کیفیت پایین نیست. به عبارت دیگر، شیرآلات ارزان لزوماً کیفیت پایینی ندارند و ممکن است صرفاً وزن پایین تری داشته باشند. مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت شیرآلات، جنس آنهاست. شمش برنج استاندارد (با زیر 2.5 درصد سرب، 58 تا 60 درصد مس، روی و ناخالصی های مجاز) مناسب ترین ماده اولیه برای تولید شیرآلات است که می تواند در تولید شیرآلات ارزان و لوکس به کار رود.

 

7.ابعاد بهترین شیر روشویی

ابعاد شیرآلات باید نسبت به ابعاد سینک متناسب باشد. اگر قفسه ای بالای روشویی شما نصب است از ارتفاع شیر روشویی اطمینان حاصل کنید تا به قفسه برخورد نکند. همچنین فاصله دیوار تا شیرآلات را در نظر بگیرید تا با خرید شیر روشویی ای بیش از حد بزرگ با مشکل باز و بسته کردن شیر آب روبرو نشوید. زاویه مناسب پاشش آب از آبریز به نسبت سینک نیز بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت متناسب نبودن، آب از سینک به بیرون پاشیده شود. علاوه بر این، به ابعاد دسته اهرمی، ارتفاع و طول آبریز روشویی توجه کنید تا متناسب با سلیقه و نیاز شما باشد.

مطالعه کنید  شیرآلات گیلان | نکات خرید شیر روشویی

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا