سیمان مرغوب

بهترین نوع سیمان برای بتن ریزی

فهرست مطالب

کاربرد استفاده از سیمان چیست؟

همانطور که می دانید برای اینکه بتوانیم بهتر نکات خرید سیمان را مورد بررسی قرار دهیم، هرچه با این مصالح بیشتر آشنا شویم، موفق تر خواهیم بود. سیمان دارای قدمت بسیار طولانی است. تولید سیمان توسط کارخانه های بزرگی که در ایران فعالیت می کنند، ارائه می شود. در صورت تولید و پخش نیاز داخلی فراهم می گردد. معمولا این مصالح را از معادن مختلفی استخراج می کنند. یکی از مهم ترین مصارفی که سیمان دارد، استفاده از آن در ساختمان ها می باشد. هرچه زمان می گذرد، انسان تحولات بسیاری را پشت سر می گذارد.
در واقع می دانیم مصالح چقدر اهمیت دارند. از مصالح به جز ساختمان سازی در انواع پل ها، تونل ها، راه و جاده ها استفاده می شود. نیاز امروز بشر او را به این سمت کشاند که بتواند ساختمان های مقاوم تری را بسازد. بلایای طبیعی که وجود دارد، از قبیل زلزله، سیل، آتشفشان، انسان نیاز داشت، خانه ای بسازد که محل ایمنی برای او باشد. سیمان هم از جمله مصالح کاربردی است که توانست بشر را راضی نگه دارد.

 

راه های تشخیص سیمان با کیفیت چیست؟

همانطور که می دانید سیمان یکی از اجزای مهم برای ساخت ساختمان است. یکی از نکات خرید سیمان کیفیت مناسب آن است. در صورتی که سیمان دارای کیفیت مناسبی نباشد، ساختمان ایمن نخواهد بود. بنابراین قبل از خرید باید ویژگی هایی را مدنظر قرار دهیم. سیمان از نظر استفاده و کاربردی که دارد به انواع مختلفی ارائه می شود. از جمله ویژگی هایی که با یک دیگر دارند و باید آن ها را از یک دیگر تفکیک ساخت، استخراج آن ها از شرکت های معدنی خاص است. هر سیمان از هر معدنی در ایران استخراج می شود. بنابراین کیفیت و نوع کاربری آن ها با یک دیگر تفاوت دارد.

مطالعه کنید  فروش سیمان | صفر تا صد فرایند تولید سیمان

سیمان بی کیفیت و یا سیمان با کیفیت می توانند در بخش هایی از ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرند. سیمان های درجه 2 قطعا دارای آسیب پذیری بالایی هستند. اما معمولا برای جلوگیری از هزینه های اضافی در بخش هایی از ساختمان سازی از آن ها هم استفاده می شود. در هر صورت برای استفاده از سیمان باید سعی کنیم که بیشتر به فکر تهیه سیمان مرغوب باشیم. چرا که بخش های زیادی از ساختمان نیاز به سیمان درجه 1 دارد. سیمان ها معمولا دانه درشت و یا دانه ریز هستند. سیمان ها ریز زودتر خشک می شوند. سیمان های درشت هم در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

بهترین نوع سیمان برای بتن ریزی کدام است؟

همانطور که در مطالب بالا دیدید، سیمان های مختلفی برای بررسی وجود دارد. یکی از نکات خرید سیمان این است که باید کاربری استفاده از آن مشخص شود. سیمان دارای تیپ ها مختلفی است. زیرا هر کدام در معادن خاصی استخراج می شود. برای سیمان ساختمانی می توانید سیمان های پرتلند معمولی و یا سیمان پرتلند پوزولانی را مورد استفاده قرار دهید. استفاده از این نمونه سیمان ها برای ساختمان سازی بسیار پر کاربرد هستند. سیمان ها معمولا در سه رده مورد استفاده قرار می گیرند. که برای استفاده می توانید آن را بررسی کنید. چند نمونه از نکات خرید سیمان را با یک دیگر بررسی می کنیم.
1.سیمان پرتلند معمولی در رده 43 قرار می گیرد که برای دیوار ها استفاده می شود.
2.سیمان پرتلند معمولی 53 هم برای گرید بالا و ملات سیمانی استفاده می شود.
3.سیمان PPC دارای درجه بالایی است. ظرافت بالا در آن می تواند در برابر خوردگی بسیار مقاومت داشته باشد.
4.سیمان پرتلند سرباره: استفاده از این سیمان ها برای ساختمان نمی تواند مناسب باشد. معمولا از آن در فاضلاب و تصفیه خانه ها استفاده می شود.
5.سیمان سفید هم برای طراحی معماری و تزئینی بسیار مناسب است.
6.سیمان زودگیر برای پروژه های فوری مناسب است.

مطالعه کنید  پنج مزایای استفاده از سیمان سفید

 

نشانه های مرغوبیت سیمان چیست؟

سیمان یکی از مصالح مهم در ساختمان سازی است. بنابراین بسیار اهمیت دارد که بتوانیم یک سیمان مناسب خریداری کنیم. در واقع نکات خرید سیمان این است که باید دارای مرغوبیت بالا و قیمت خوب باشد. بنابراین برای شناسایی باید ویژگی هایی را از نظر ظاهری مورد بررسی قرار دهیم. که این بررسی هم می تواند نکات خرید سیمان باشد. در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

1.رنگ مناسب و طبیعی داشته باشد

موضوعی که می تواند به شما نشان دهد، سیمان مورد نظر دارای مرغوبیت خوبی است، رنگ است. یک سیمان مناسب باید دارای رنگ خاکستری و یا سبز روشن باشد.

2.سیمان باید یک دست باشد

سیمان نباید دارای تکه های سخت درون خود باشد. یکی از مهم ترین نکات خرید سیمان بررسی این ویژگی می باشد. چرا که رطوبتی که در هوا وجود دارد گاها باعث می شود که سیمان به یک دیگر بچسبد و سخت شود. در اصطلاح به آن کلوخه شدن می گویند. بنابراین می توان این ویژگی را مدنظر قرار داد.

3.سیمان مرغوب باید دارای تاریخ تولید باشد

حتما برای خرید سیمان باید به تاریخ تولید آن توجه کنید. زیرا به مرور زمان سیمان مقاومت خود را از دست می دهد. در واقع باید قبل از تاریخ انقضا باید از آن استفاده کرد.

 

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا