شیر روشویی

شیرآلات گیلان | نکات خرید شیر روشویی

فهرست مطالب

آشنایی با انواع شیر روشویی

در ابتدای این راهنمای خرید شیر روشویی تصمیم داریم به جای معرفی بهترین شیر روشویی شما را با انواع آن آشنا کنیم تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین محصول را بر اساس نیاز خود تهیه کنید. به‌طور کلی، شیرهای روشویی را می‌توان به دو مدل دسته‌بندی کرد:

1.انواع شیر روشویی بر اساس کاربرد
2.انواع شیر روشویی بر اساس جنس

 

انواع شیر روشویی بر اساس کاربرد

اگر بخواهیم انواع شیر روشویی را بر اساس کاربرد جدا کنیم به چندین مدل مختلف مانند شیر روشویی تک پایه، شیر روشویی دو پایه، شیر روشویی ۳ پایه، شیر روشویی پایه بلند و … می‌رسیم. در ادامه این راهنمای خرید شیر روشویی به‌طور مختصر این مدل‌ها را معرفی می‌کنیم.

 

۱. شیر روشویی تک پایه

شیر روشویی تک پایه متداول‌ترین شیر روشویی در بازار است که در مدل‌های تک اهرمه و دو اهرمه تولید می‌شود. این شیر روشویی مناسب سرویس‌ها و روشویی‌های کوچکی است که با کمبود فضا مواجه هستند.

 

۲. شیر روشویی دو پایه

دومین نوع از انواع شیر روشویی مدل شیر روشویی دو پایه است اما استفاده آن چندان رایج نیست. شیر روشویی دو پایه همانطور که از نامش پیداست دارای دو پایه و دو اهرم است که یکی برای تنظیم آب سرد و دیگری برای تنظیم آب گرم کاربرد دارد. در این نوع شیر روشویی تنظیم دمای آب دشوار است.

 

۳. شیر روشویی سه پایه

اگر دقت کرده باشید برخی از روشویی‌ها دارای ۳ سوراخ برای نصب شیر هستند. این مدل روشویی‌ها نیازمند شیرهای سه پایه‌اند. شیرهای روشویی سه پایه دو نازل جهت تنظیم آب سرد و گرم دارند و مانند مدل قبلی، تنظیم دمای آب در آن‌ها دشوار است.

 

۴. شیر روشویی پایه بلند

چهارمین گزینه که در این راهنمای خرید شیر روشویی به شما معرفی می‌کنیم، شیر روشویی پایه بلند است. این نوع شیر روشویی مناسب روشویی‌های کوچک است که باعث شکیل‌تر و زیباتر شدن فضای سرویس بهداشتی می‌شود. در این نوع شیرها تنظیم دمای آب راحت است.

 

۵. شیر روشویی پایه کوتاه

شیرهای روشویی پایه کوتاه گزینه مناسبی برای زیبا جلوه دادن روشویی‌های کوچک هستند. شستن دست و صورت با آن‌ها چندان آسان نیست. این نوع شیرها دارای یک اهرم برای تنظیم درجه حرارت آب هستند.

مطالعه کنید  آشنایی با شیرآلات فلت و شیرآلات کرو

 

۶. شیر روشویی توکار یا دیواری

شیرهای توکار بسیار زیبا هستند و فضای سرویس بهداشتی را شیک و زیبا می‌کنند. همچنین، شیر روشویی توکار فضای چندانی اشغال نمی‌کند؛ با این حال، در صورت خراب شدن، تعمیر آن‌ها بسیار سخت است.

 

۷. شیر روشویی فشاری

یکی دیگر از انواع شیر روشویی، شیر فشاری است. در این نوع شیرهای روشویی با فشار دادن نازل، جریان آب به مدت ۵ تا ۱۵ ثانیه از شیر خارج شده و سپس به صورت اتوماتیک قطع می‌شود. امکان نصب این نوع شیر هم بر روی دیوار و هم روشویی وجود دارد. یکی از ویژگی‌های مثبت این نوع شیر صرفه‌جویی در مصرف آب است.

 

۸. شیر روشویی سنسور دار یا چشمی

هشتمین مورد از انواع شیر روشویی در مطلب راهنمای خرید شیر روشویی از نوع سنسوردار یا چشمی است. این نوع شیر تاثیر چشم‌گیری در صرفه‌جویی در مصرف آب دارد. طرز کار آن نیز بسیار ساده است، کافیست دستان‌تان را زیر شیر آب قرار دهید تا جریان آب از شیر خارج شوید. با کنار بردن دستان نیز جریان آب قطع می‌شود. البته باید بدانید که این نوع شیر قیمت بالایی دارد و در صورت خراب شدن، به سختی تعمیر می‌شود.

 

۹. شیر روشویی پدالی

از این نوع شیر روشویی معمولا در سرویس‌های بهداشتی عمومی و اماکن پرتردد استفاده می‌شود. در این نوع شیر برای باز و بستن آب از یک پدال استفاده می‌شود و نیازی به اهرم دستی ندارد. استفاده از این شیرآلات راحت و از نظر بهداشتی نیز بسیار کاربردی است.

 

۱۰. شیر روشویی اهرمی

در این نوع شیر با چپ یا راست کردن اهرم تعبیه شده در آن می‌توانید دمای آب را به اندازه مطلوب تنظیم کنید. همچنین، با بالا و پایین بردن اهرم شیر نیز جریان آب وصل و قطع می‌شود.

 

۱۱. شیر روشویی لمسی

شیر روشویی لمسی آخرین مدل از انواع شیر روشویی است که به آن اشاره می‌کنیم. در این مدل شیر، شما با لمس شیر می‌توانید جریان آب را قطع یا وصل کنید. با این حال، این شیر روشویی گرانقیمت است و تعمیراتش دردسرهای مخصوص خودش را دارد.

مطالعه کنید  چرا شیرآلات راسان؟

 

انواع شیر روشویی بر اساس جنس بدنه

در ادامه این راهنمای خرید شیر روشویی قصد داریم که انواع شیر روشویی را بر اساس جنس و کیفیتش تقسیم‌بندی کنیم و ببینیم که این نوع شیرآلات با چه موادی ساخته می‌شوند.

 

۱. شیر روشویی فلزی

شیر روشویی فلزی یکی از متداول‌ترین انواع شیرآلات است با این حال، نکته‌ای که در زمان خرید بهترین شیر روشویی باید در نظر داشته باشید این است که فلزی بودن جنس شیر به معنای با کیفیت بودن آن نیست. در بسیاری از شیرهای روشویی از فلزی به نام زاماک استفاده می‌شود که از آلیاژ آلومینیوم، مس، منیزیم و روی استفاده می‌شود. خوب است بدانید که شیرآلاتی که از جنس روی هستند، کیفیت بهتری دارند.

 

۲. شیر روشویی پلاستیکی

برخی از شیرآلات از جنس پلاستیک هستند که توصیه ما این است که به هیچ‌وجه سراغشان نروید زیرا دوام کافی ندارند و در مناطقی که سختی آب زیاد است به سرعت خراب می‌شوند.

 

۳. شیر روشویی برنجی

قبلا گفته بودیم که به ترکیب مس و روی، برنج می‌گویند. شیرآلات برنجی دوام کیفیت بالایی دارند. با این حال، در زمان انتخاب بهترین شیر روشویی باید دقت کنید که مدل انتخابی فقط روکش برنجی نداشته باشد.

 

۴. شیر روشویی استیل

شاید بتوان گفت که بهترین جنس شیر روشویی استیل است. فلز استیل ضد زنگ است و مقاومت و کیفیت بالایی دارد. اگر به دنبال خرید بهترین شیر روشویی هستید، خوب است به دنبال مدل‌هایی باشید که از جنس استیل هستند.

 

نکات مهم در خرید بهترین شیر روشویی

حال که به‌خوبی با انواع شیر روشویی آشنا شدید، در ادامه این مطلب قصد داریم تا مهم‌ترین نکات که حین خرید بهترین شیر روشویی باید به آن‌ها توجه کنید را به شما معرفی کنیم. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا محصولی را انتخاب کنید که دقیقا مناسب بودجه و فضای سرویس بهداشتی شماست. بنابراین، توصیه می‌کنیم که این بخش از راهنمای خرید بهترین شیر روشویی را از دست ندهید.

مطالعه کنید  آجر سفالی در ساختمان سازی

 

۱. جنس بدنه شیر روشویی

همانطور که در بخش قبلی توضیح داده شد، شیر روشویی می‌تواند از جنس‌های مختلفی ساخته شود. این موضوع تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و دوام شیر روشویی دارد. توصیه ما این است که در زمان انتخاب، به دنبال شیر روشویی از جنس استیل یا برنج باشید.

 

۲. نحوه باز و بسته شدن شیر آب

همانطور که در بخش انواع شیر روشویی مطالعه کردیم، شیرهای روشویی اشکال مختلفی دارند و به روش‌های مختلفی باز و بسته می‌شوند برای مثال شیرآلات اهرمی، پدالی، چشمی، لمسی و … . در زمان خرید

توجه داشته باشید که کدام یک از این مدل‌ها می‌توان برای شما کاربردی‌تر باشد و جلوه زیباتری به سرویس بهداشتی خانه‌تان ببخشد.

 

۳. اندازه شیر روشویی و فضای سرویس بهداشتی

در زمان خرید بهترین شیر روشویی، ابتدا بهتر است که کابینت و قفسه‌های خود را اندازه‌گیری کنید. از طرف دیگر، بهتر است که فاصله محل نصب شیر تا دیوار را بررسی کنید با این کار مطمئن می‌شوید که در در زمان استفاده با محدودیتی روبرو نیستید. همچنین، توصیه ما این است که به مواردی مانند طول روشویی و ارتفاع تخلیه آن و اندازه اهرم شیر دقت کنید تا بعدا از خریدتان پیشیمان نشوید.

 

۴. قیمت

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمان خرید شیر روشویی، قیمت آن است. به‌طور کلی، شیرآلات طیف مختلفی از قیمت را در بر می‌گیرند. برای مثال شیرهای اهرمی یا تک ‌پایه که بسیار متداول هستند، قیمتی مناسب دارند، اما از طرف دیگر، هزینه خرید، نگهداری و تعمیر شیرآلات سنسوردار یا لمسی بسیار زیاد است. برای انتخاب مناسب‌ترین و بهترین شیر روشویی خوب است که در ابتدا بودجه‌ای برای آن در نظر بگیرید.

 

۵. رنگ و جنس شیر روشویی

مواد استفاده شده در روکش شیرآلات بسیار مهم هستند و اگر در زمان خرید، توجه چندانی به این موضوع نشود، در آینده برایتان دردسرساز خواهد شد. شیرآلات روشویی با آبکاری کروم، برنج، نیکل و برنز ساخته می‌شوند که شما می‌توانید بر اساس سلیقه خودتان و دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه، آن‌ را انتخاب کنید.

 

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا