طرز تهیه ملات برای بلوک زنی

طرز تهیه ملات برای بلوک زنی

فهرست مطالب

طرز تهیه ملات برای بلوک زنی

از بلوک های پیش ساخته برای مصارف مختلف از جمله دیوار چینی، تیغه چینی، سقف زنی، جدول کاری و… استفاده می شود. اما این بلوک ها چگونه تولید می شود و ملات مورد استفاده برای تولید آنها چیست؟ بلوک های پیش ساخت چند نوع دارند و کاربرد هر کدام از آنها چیست؟ این ها تمام سوالاتی هستند که ممکن است با شنیدن نام بلوک به ذهن شما خطور کند.

 

کاربرد ملات بلوک زنی

اصلی ترین کاربرد ملات بلوک زنی برای تولید انواع مختلف بلوک مخصوص دیوارچینی، سقف ریزی، جدول کاری و… است. این ملات به صورت کاملا استاندارد باید با یکدیگر ترکیب شوند و یک مخلوط همگن را بسازند. در نهایت این مخلوط همگن در دستگاه های مخصوص بلوک زنی با استفاده از غالب های استاندارد تبدیل به بلوک می شود. ملات بلوک زنی بسته به اینکه بلوک مورد نظر برای چه مصرفی تولید شود متفاوت خواهد بود. بلوک ها چند نوع هستند که از جمله آن‌ ها می ‌توان به بلوک های سبک و بلوک های سنگین اشاره کرد. البته بلوک از لحاظ نوع کاربرد تقسیم ‌بندی دیگری نیز دارد، که بر حسب مکان مورد استفاده بلوک آن را نام گذاری می کنند.

 

اجزا ء تشکیل دهنده ملات بلوک زنی

پایه اصلی ملات بلوک زنی سیمان و ماسه و آب هستند. اما علاوه بر آن ها انواع پوکه های معدنی و پوکه های مصنوعی نیز برای تولید ملات بلوک مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین اجزای اصلی تشکیل دهنده ملات بلوک زنی شامل؛

مطالعه کنید  فروش انواع بلوک سیمانی ساختمانی

انواع سیمان پرتلند
پوکه های معدنی
پوکه های مصنوعی
شن
ماسه
آب
پودر سنگ
آهک ساختمانی
رنگدانه ها
مواد شیمیایی

 

بهترین روش تهیه ملات بلوک زنی

روش تهیه ملات بلوک زنی روشی است که نسبت مواد ترکیبی با یکدیگر در حد استاندارد باشد. به عنوان مثال بسته به نوع بلوک و مصرف پوکه های معدنی و صنعتی ممکن است نسبت سیمان به ماسه از ۱ به ۵ تا ۱ به ۷ متغیر باشد. به طور استاندارد شما می توانید با هر پاکت سیمان بین ۳۲ الی ۴۰ بلوک ۲۰ در ۴۰ تولید کنید. افزایش تعداد بلوک های تولید شده بستگی به درصد ترکیب مواد دیگر از جمله ماسه و شن و پوکه های معدنی دارد.

هنگامی که ملات بلوک زنی با یکدیگر ترکیب شوند نوبت به مرحله نهایی تولید می رسد که این ملات در دستگاه بلوک زنی ریخته می شوند و با کمک ویبراتور دستگاه فشرده شده و در نهایت قالب بندی می شوند. بلوک ها می توانند به دو صورت ته بسته و یا ته باز تولید شوند. پس از پروسه تولید نیز مرحله چینش بلوک ها و محافظت آنها در برابر یخ زدگی و گرما و سرما است تا به صورت کامل خشک شوند.

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا