گچ

قیمت گچ | تفاوت هایی بین گچ زیرکار و گچ روکار

فهرست مطالب

تفاوت هایی بین گچ زیرکار و گچ روکار

برای درک تفاوت میان گچ زیرکار و روکار باید در ابتدا پاسخ این دو سوال را دانست که گچ زیر کار چیست و گچ رو کار چیست در ساختمان سازی از گچ به عنوان پوشش برای دیوارها و فضاهای ناصاف استفاده می شود. گچ دو کاربرد اساسی در صنعت ساختمان سازی دارد، از گچ به عنوان گچ روکار ( گچ سفید) و گچ زیرکار استفاده میشود، باید دانست که این دو نوع گچ از سنگ گچ حاصل می شوند و نوع ذرات گچ می تواند دلیل اصلی تفاوت مابین آنها باشد .

 

خصوصیات گچ در ساختمان سازی

1-گچ دارای خاصیت چسبندگی می باشد و مهم است که بتواند این خاصیت را در مواجهه با تغییرات آب و هوایی و اقلیمی حفظ نماید .

2- ارزان و مقرون به صرفه بودن گچ .

3- سختی و با دوام بودن گچ .

4- باید بتوان آن را با هر نوع موقعیت آب و هوایی اجرا کرد .

5- باید قابلیت بررسی مداوم به منظور ورود و نفوذ رطوبت به سطح گچ را داشته باشد .

6- باید دارای کارایی مناسب نسبت به پروژه ما داشته باشد .

 

مهمترین تفاوت گچ روکار و گچ زیر کار

از مهمترین تفاوت بین گچ روکاری و گچ زیرکار می توان به گیرش اولیه و نهایی این دو گچ اشار کرد، گچ روکار معمولا زمان گیرش بالاتری در نسبت به گچ زیر کار دارد، از لحاظ قیمت نیز گچ روکار در نسبت با ما بقی گچ های مورد استفاده در ساختمان از قیمت کمتری برخوردار است . از گچ سفید در ساختمان سازی به عنوان سفید کاری, نازک کاری و ابزارزنی استفاده می شود .

مطالعه کنید  صفر تا صد خواص و کاربرد گچ

 

گچ زیر کار چگونه گچی است؟

برای پاسخ به این سوال که گچ زیر کار چیست در ابتدا باید دانست که نحوه ی تولید گچ روکار و گچ زیرکار (که با گچ خاک هم از آن یاد می کنیم) یکسان است با این تفاوت که در آماده سازی گچ روکار از تجهیزاتی با تکنولوژی بالاتر استفاده می شود چرا که در پروسه ی تولید، سرند و آسیاب گچ روکار با دقت بیشتری انجام می شود.بعد از اینکه فهمیدیم گچ زیر کار چیست میپردازیم یه ضخامت این گچ، گچ های زیر کار در صنعت ساختمان سازی به طور کلی به ضخامت 11 میلی متر (برای دیوارها) یا 8 میلی متر (برای سقف) اعمال می شود .

چگونگی به وجود آمدن گچ

گچ از سنگ گچ در طبیعت به دست می آید، سنگ گچ پس از اینکه از کوره بیرون می آید به شکل پودر های بسیار ریزی در می آید که دارای رنگ سفید هستند که درساختمان سازی از آن ها استفاده می شود اما باید دانست که گچ در صنایع دیگر نیز کاربرد های قابل ملاحظه ای دارد، برای مثال می توان از گچ در صنایع کشاورزی و صنایع پزشکی علل الخصوص در دندانپزشکی استفاده کرد. رنگ سفید این متریال یکی از خصوصیات مثبت گچ می باشد چرا که به هنگام پوشش یک فضا باعث روشنی آن فضا می شود .

 

انواع گچ مورد استفاده در ساختمان سازی

1.گچ و آهک

2.گچ سیمانی

3.گچ گلی

4.اندود گچ و سیمان

 

خصوصیت مهم گچ چیست؟

گچ میل به ترکیب با آب دارد، این خصوصیت گچ، کارباآن را برای ما دشوارساخته است، در هنگام استفاده از گچ و حتی انبار کردن گچ باید مراقب بود که گچ در معرض رطوبت قرار نگیرد، چرا که ترکیب گچ با آب در نهایت موجب سفت شدن گچ می شود و خواص اصلی و کاربردی گچ را تغییر می دهد. در مبحث گچ زیر کار چیست، در بالا توضیح دادیم که گچ از مصالح کاربردی ست که استفاده از آن نیاز به مراقبت های خاص دارد .

مطالعه کنید  شیرآلات گیلان | ۷ نکته مهم در خرید شیرآلات آشپزخانه

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا