آجر عایق صدا رشت

کاربرد آجرهای عایق صوتی

فهرست مطالب

آجرهای عایق صوتی در همه ساختمان ها قابل اجرا هستند . به ویژه در ساختمان هایی که دیوار کشی آنها به پایان رسیده است. آجر عایق صوتی بسیار پرکاربرد می باشد و برای کاهش و جلوگیری انعکاس صدا از دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.


زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

آجر عایق صوتی در شهرهای بسیار بزرگ که آلودگی صوتی زیاد است، پرکاربرد می باشد. در این مقاله از سایت پخش میثم بهترین شرکت مصالح ساختمانی رشت به کاربرد آجر عایق صوتی می پردازیم .

در این مقاله با این عنوان ها از عایق صوتی آشنا می شوید :

 1. تعریف آجر های عایق صوتی
 2. عایق صوتی در چه مکان هایی کاربرد زیادی دارد ؟
 3. انواع آجرهای عایق صوتی
 4. تعریف انواع آجر عایق صوتی
 5. کدام یک از آجر های عایق صوتی نوع بهتری دارند ؟
 6. نمونه از مزایای آجر های عایق صدا
 7. طریقه ساخت آجر عایق صدا
 8. آجر عایق صدا ₌ مواد آئروژل
 9. جمع بندی

 عایق صوتی در چه مکان هایی کاربرد زیادی دارد ؟

برخی از مکان ها : دیوار های مشاع بین دو طبقه مساوی ، دیوار اتاق های خواب ، بیمارستان ها ، کافه ، آسایشگاه ، دیوارهای ادارات و هر جایی که نیاز به آرامش داشته باشیم .

 انواع آجرهای عایق صوتی

آجرهای عایق صوتی هم برای داخل و هم برای بیرون ساختمان استفاده می شوند. این آجرها برای نمای ساختمان هم استفاده شده و خاصیت نسوز بودن دارند. باعث انتقال ندادن صدا به بیرون می شود .

انواع آجر عایق صوتی : آجرهای طرح سنگ ، آنتیک ، طرح چوب ، بتن اکسپوز نما ، طرح چرم ، شما برای خرید انواع آجرهای عایق صوتی ، موجودی آن و استعلام قیمت می توانید به سایت پخش میثم شرکت مصالح ساختمانی رشت مراجعه کنید .

مطالعه کنید  کاربرد سنگ ساختمانی

تعریف انواع آجر عایق صوتی

 آجر آنتیک :  این نوع آجر در بیشتر مواقع برای داخل ساختمان استفاده شده و برای اجرای عایق صوتی در واحد ها و اتاق ها مناسب است .

 آجر طرح سنگ : از این نوع آجر هم برای بیرون و هم داخل ساختمان استفاده می کنند.

آجر طرح چوب :

آجر طرح چوب
پخش میثم

این نوع آجر هم نیز مانند آجرهای طرح سنگ هم برای داخل و هم بیرون ساختمان استفاده می‌شود و از طرح زیبای چوب برخوردار است. آجر عایق صدا طرح چوب تقاضای زیادی به دلیل زیبایی فضای بیرون یا داخل ساختمان دارد . که در واقع نوعی آجر نما هم به حساب می آیند و مورد استفاده قرار می گیرد.

آجرهای طرح چرم : این نوع آجر مانند آجرهای نسوز است و کاملا صدا را عایق می‌کند و محیط بی صدا و آرامی را فراهم می کند .

آجر های بتن اکسپوز نما : این نوع آجر هم نیز برای داخل و بیرون ساختمان استفاده می شود . شامل پنل های بتنی پیش ساخته ای هستند که در اتمام کار به عنوان نمای ساختمان ، داخل و کف استفاده می شود. این نوع آجر ها هیچ نیازی به مصالح یا پوشش دیگری ندارند و از آجر عایق صدا بتن آکسپوز نما به دلیل داشتن سطح ظاهری زیبا و اهمیت بسیار بالا برخوردار  است .

کدام یک از آجر های عایق صوتی نوع بهتری دارند ؟

اجرای آجر عایق صوتی با طرح آجر نما ، که برای نمای ساختمان هم می توان استفاده کرد و همین امر هم باعث انتقال صدا به بیرون نمی شود و دیگر هم نیاز به نمای ساختمان ندارد ، و این کار امتیاز خوبی برای مشتریانی که با یک تیر دو نشان را خواهند زد ، به حساب می آید.

مطالعه کنید  تیرچه بلوک و کاربرد آن

در ادامه بخوانید: نکاتی در طراحی و اجرای نمای ساختمان آجری

نمونه از مزایای آجر های عایق صدا

 • بالا بردن ارزش ساختمان
 • قابل اجرا هم در بیرون و هم در داخل ساختمان
 • خلق محیط آرام
 • تولید شده با مواد طبیعی و مدنی
 • تنوع بالای رنگ
 • قابل اجرا بعد از اتمام کار ساختمان
 • خنثی کردن صدای زیاد واحد های مشترک

طریقه ساخت آجر عایق صدا

آجر و ویژگی آنها
پخش میثم

از مهم ترین مواد آجر عایق صدا ، خاک رس مرغوب می باشد. برای تولید آن، خاک رس مرغوب ، آب ، مواد مورد نیاز (مواد معدنی ، آهن ، توریا ، آئروژل ، سریا ، ماسه) را در داخل دستگاه مخصوص می ریزند تا گل رس با فشاری که روی دستگاه تنظیم شده در قسمت خروجی دستگاه آجر آماده در ابعاد بزرگ تحویل می دهد و در مرحله بعد با استفاده از یک سیم نازک آجر عایق صدا را به بخش های مساوی تقسیم می کنند، تا بعد از خشک شدن داخل کوره قرار دهند و گل به خوبی پخته شود ، محکم بماند .

آجر عایق صدا = مواد آئروژل

مواد آئروژل خاصیت عایق صوتی دارد و نیز دارای عایق حرارتی نیز می باشد و با استفاده از این مزایا باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. مواد آئروژل به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی حرارتی به عنوان عایق چند منظوره در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به دلیل نیمه شفاف بودن ، در صنعت معماری جذاب بوده ، و به خاطر وزن سبک و کیفیت بسیار بالا از مزایای ویژه در طراحی ساختمان به حساب می آید .

مطالعه کنید  تفاوت شن و ماسه و کاربردهای آن در ساختمان سازی

جمع بندی

 دیوار ها و نما های آجری برای محیطی زیبا و عایق کردن صدا مناسب اند . اجرای آجر عایق صدا به دلیل ضخیم بودن آجر احتمال این که از دیوار صدایی عبور کند ، بسیار کم است و برعکس باعث جلوگیری از ورود  صدا های که بیرون ساختمان اند، مانند بوق ماشین ، صدای قطار و … می شود .

بهترین راه برای راحتی و آرامش از صدا های آزار دهنده اطراف ، که قابل تحمل نیستند ، استفاده آجر عایق صدا یک راه حل عالی برای این مشکل است . این نوع آجرها از انواع مختلف طبق نیاز و سلیقه مشتری طراحی شده ، تا علاوه بر کاهش صدا از طرح دلخواه نیز استفاده شود .شما می توانید برای ثبت سفارش آجر با بهترین کیفیت به سایت پخش میثم ارائه دهنده ی مصالح ساختمانی رشت سری بزنیدو برای دریافت استعلام قیمت به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه کنید نمایید.ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید

روز وروزگارتان خوش

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا