سیمان خوب برای هوای سرد

سیمان در آب و هوای سرد

فهرست مطالب

برای بتن ریزی ساختمان و همچنین سیمان کاری نما از سیمان استفاده می شود. برای اینکه بهترین و مقاوم ترین ساختمان بنا شود باید با توجه به وضعیت آب و هوا و محل ساخت و ساز نوع سیمان را انتخاب کرد.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه

در ادامه به شرح در باره ی سیمان و انواع آن و همچین سیمان قابل استفاده در آب و هوای سرد می پردازیم. پخش میثم توزیع کننده مصالح ساختمانی رشت آماده ی دریافت سفارشات شما در زمینه سیمان و مصالح ساختمانی می باشد جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سیمان چیست؟

سیمان پودری است شامل سنگ آهنک و خاک رس، که اگر با سایر مصالح ساختمانی مثل شن و ماسه ترکیب شود ملات و بتن را دراختیار ما میگذارد.

وظیفه ی سیمان در بتن به هم چسباندن دانه ها به یکدیگر است و به تنهایی تاثیری درمقاومت و باربری ندارد سیمان ها ریشه ی آهکی دارند و ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آنها سنگ آهک است و همین باعث میل ترکیب شدن سیمان با آب است که در مجاورت هوا و زیر آب به مرور دارای مقاومت می شود.

 

برایتان پرکاربردترین و رایج ترین سیمان ها را در مصالح ساختمانی نام می بریم که شامل:

 • سیمان زود سخت شونده
 • سیمان تندگیر
 • سیمان با تولید حرارت کم
 • سیمان با مقاومت سولفاتی بالا
 • سیمان تشکیل شده از سرباره کوره
 • سیمان با آلومینای بالا
 • سیمان سفید
 • سیمان رنگی
 • سیمان پوزولانی
 • سیمان هوازا
 • سیمان منبسط شونده
 • سیمان هیدروگرافیک

 

بهترین نوع سیمان کدام است؟

برای ساختمان سازی سیمان پورتلند معمولی و سیمان پورتلند پوزولانی از بهترین و رایج ترین نوع سیمان هستند که سخت شدن در مدت زمان کوتاه و وجود سه رده از ویژگی های آن می باشد. قابل ذکر است که می توانید از بزرگترین مرکز پخش مصالح ساختمانی رشت، (شرکت میثم) مصالح و سیمان مورد نیاز خود را برای ساخت و ساز تهیه فرمایید.

مطالعه کنید  شناخت بلوک ماسه ای

 

سیمان در آب و هوای سرد
سیمان پخش میثم

ویژگی های یک سیمان خوب:

سیمان پورتلند پوزولانی به خاطر داشتن ویژگی هایی از جمله :

مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی

هزینه کمتر

آسان تر بودن کار با آن

ظرافت و نفوذ ناپذیری بالا

استحکام بالاتر با گذشت زمان

به بهترین نوع سیمان در بتن ریزی و ساخت و ساز شناخته شده است.

 

بهترین سیمان در آب و هوای سرد و مرطوب:

 علاوه بر سیمان هایی که ذکر شد می خواهیم سیمانی را به شما معرفی کنیم که در آب و هوای سرد و مرطوب عملکرد خوبی رو به جای میگذارد:

1.سیمان زود گیر

در پروژه های فوری فوتی بدلیل ضیق وقت از سیمان زود گیر استفاده می کنند که خیلی سریع سخت می شود و کار را راه می اندازد. قابل توجه است که این نوع سیمان در آب و هوای سرد عالی است و عملکرد قابل توجهی در اثرات انجماد و ذوب روی بتن دارد.

2.سیمان آب گریز

یکی دیگر از سیمان هایی که در آب و هوای مرطوب و بارندگی بالا از آن استفاده می کنند سیمان آب گریز است، چون به بهبود ماندگاری بتن کمک می کند ودر انبار هم به مدت بیشتری باقی می ماند.

معمولا مهندسان در شهرهایی همچون رشت که دارای رطوبت بالایی هستند از این  نوع سیمان ها در ساختمان سازی استفاده می کنند که پخش میثم بزرگترین تولید کننده و توزیع کننده مصالح ساختمانی رشت

انواع سیمان آب گریز و سیمان زود گیر را با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار ساختمان سازها قرار می دهد و همچنین برای مشاوره به شما در جهت انتخاب بهترین سیمان در بتن ریزی آماده پاسخگویی می باشد.

مطالعه کنید  آشنایی با یونولیت ساختمانی

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا