بلوک ساختمانی

شناخت بلوک ماسه ای

فهرست مطالب

بلوک ماسه ای یکی از انواع بلوک ساختمانی است که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت عمده ای که بین بلوک های ساختمانی وجود دارد، مواد استفاده شده در ساختار آن ها است.

 

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

 

بلوک های ماسه ای به بلوک هایی گفته می شود که در ساختار آنها از مواد اصلی مانند ماسه، سیمان و آب استفاده شده باشد. این نوع بلوک ها نقش بسیاری در ساخت و ساز نیز دارند.

نحوه ی ساخت بلوک ماسه ای:

از مواردی که در ساخت بلوک ماسه ای اهمیت دارد سخت شدن مخلوط است که در وضعیت نهایی بلوک نقش بسزایی دارد. یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در ساخت بلوک ماسه ای باید رعایت شود اندازه گیری واحد های مواد به کار رفته جهت مخلوط شدن است.

البته این را هم مدنظر داشته باشید که برای تولید بهترین نوع بلوک ماسه با کیفیت بالا باید متناسب با نوع آب و هوا اقدام به ساخت این محصول کرد زیرا در هرمنطقه آب و هوا و درجه حرارت متفاوت است.

بلوک ماسه ای میثم

مهم ترین نکاتی که در خرید بلوک ماسه ای باید به آنها توجه کنیم

باید به این موضوع توجه کرد که هرمنطقه متناسب با آب و هوای متفاوت خود نیاز به یکسری مصالح خاص دارد تا بتواند بیشترین مقاومت را در سازه خود ایجاد کند.

البته شما میتوانید با توجه به کاربری سازه خود اقدام به خرید بلوک ماسه ای کنید. بلوک های متفاوتی در بازار وجود دارند که از رایج ترین آنها می توان به بلوک باغی، بلوک سفال و بلوک سبک اشاره نمود.

مطالعه کنید  آشنایی با مصالح مناسب برای نمای ساختمان

هریک از این بلوک های نام برده در قسمت خاصی از یک سازه به کار می رود بنابراین باید به این نکته توجه کنید که در کدام یک از قسمت ساختمان، بلوک استفاده می شود.

سعی کنید قبل خرید این محصول از کیفیت و نسبت مخلوط شدن مواد تشکیل دهنده آن اطمینان پیداکنید تا بتوانید قیمت بلوک های مختلف را باتوجه به کیفیت آنها بررسی و مقایسه کنید.

 

همچنین بخوانید: تیرچه بلوک و کاربرد آن

 

قیمت بلوک ماسه ای با توجه به ویژگی های مشخص شده:

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در قیمت بلوک ماسه ای تاثیر بسیاری دارد درصد مواد به کار رفته و سطح استاندارد آن ها می باشد. برای مثال اگر درساخت یک بلوک ماسه ای تمام استاندارد های موجود رعایت شود بلوک ساخته شده دارای سطحی صاف و یکدست می باشد و هیچگونه شکستگی در سطح آن دیده نمی شود.

صاف بودن سطح بلوک باعث شده تا ملات مورد استفاده در ساخت و ساز به راحتی به سطح بلوک چسبیده و در کنار استحکام ظاهری مناسب تر ایجاد نماید.

 

کلام آخر

به این موضوع توجه داشته باشید که استفاده از بلوک های ماسه ای سرعت ساخت و ساز را افزایش داده و استحکام ساختمان نیز دوچندان میشود.

شما میتوانید برای خرید بلوک ماسه ای با بالاترین کیفیت ممکن به فروشگاه مجموعه پخش میثم مراجعه کنید و خریدی ایده آل داشته باشید.

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا