لوله و اتصالات رشت

معرفی لوله و اتصالات مناسب فاضلاب

فهرست مطالب

آشنایی با اتصالات لوله فاضلاب برای هر ساختمان سازی واجب است، چرا که با شناخت لوله ها و انتخاب با کیفیت ترین نوع آن ها عمر ساختمان را برای سال ها تضمین می کند و احتمال آسیب در آینده کم خواهد شد. حتی این شناخت از اتصالات و لوله کشی های فاضلاب باعث می شود که در صورت نیاز کیفیت لوله کشی را بهتر کرده و از گرفتگی های احتمالی لوله ها پیشگیری نمایید.


زمان مطالعه: 8 دقیقه


سیستم لوله کشی آب و فاضلاب از طریق اتصالات ممکن می شود و هر چه این سیستم بزرگتر باشد اتصالات مورد استفاده نیز بیشتر خواهد بود. لوله های موجود در سیستم لوله کشی از طریق اتصالات به هم ارتباط پیدا می کنند و می توانند به عنوان انشعاب دهنده، تغییر مسیر دهنده و یا کاهنده سایز لوله باشند. در این مقاله قصد داریم لوله و اتصالات مناسب برای آب و فاضلاب را برایتان شرح دهیم. پخش میثم برترین مرکز ارائه دهنده ی لوله و اتصالات رشت آماده پذیرش سفارش شما در این زمینه می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت ما شوید.

 

اتصالات لوله فاضلاب قدیم و جدید

یکی از پرکاربردترین و اولین اتصالات لوله فاضلاب لوله های فلزی بوده است. استفاده از این نوع لوله ها مشکلاتی را به همراه داشت که باعث شد مهندسان به فکر تولید لوله های جدید تر باشند و امروزه با توجه به سیستم لوله کشی هر منطقه و ساختمانی لوله و اتصالاتی با جنس های مختلف ساخته شده است که پلی اتیلن و پولیکا دو دسته ی مهم از لوله اتصالات فاضلابی می باشند.

 

انواع اتصالات لوله فاضلاب از جنس پلیکا:

 • سیفون ها

 • سیفون مناسب اتصالات ساختمانی

   پخش میثم

یکی از انواع اتصالات لوله فاضلاب سیفون ها می باشند، که در زمینه سیستم لوله کشی فاضلاب بسیار حائز اهمیت هستند و بیشترین کاربرد آن ها مربوط به مدل های p و s می باشد. از کاربرد های سیفون فاضلاب می توان به : جلوگیری از برگشت مواد فاضلابی، جلوگیری از ورود جانوران موذی مانند سوسک و موش و همچنین پیشگیری از نشر بوی بد فاضلاب به داخل ساختمان ها اشاره نمود. از این نوع لوله های فاضلابی در مسیر لوله کشی توالت، حمام و آشپزخانه استفاده می شود.

 • زانویی

یکی دیگر از اتصالات لوله فاضلاب که برای تغییرجهت در مسیر لوله ها  استفاده می شود زانویی می باشد. که در 3 دسته قرار می گیرند:

مطالعه کنید  لوله کشی شوفاژ چگونه است و از چه اتصالاتی استفاده کنیم؟

زانویی 90 درجه: برای تغیر مسیر لوله ها به مقدار 90 درجه

زانویی 45 درجه: برای تغییر مسیر لوله ها به مقدار 45 درجه

زانویی تبدیل: برای تغییر مسیر لوله ها با اندازه های متنوع

در کل هدف از اتصالات زانویی تغییر مسیر لوله ها در موارد مورد نیاز است البته ناگفته نماند که میزان گرفتگی در اتصالات زانویی 90 درجه بیشتر از 45 درجه است. چنانچه قصد خرید اتصالات زانویی 45 درجه را دارید به سایت پخش میثم ارائه دهنده ی انواع لوله و اتصالات رشت مراجعه نمایید.

 • سه راهی ها

برای انشعاب گیری، از نوعی اتصالات لوله استفاده می کنند به نام سه راهی که دارای دو خط مستقیم و یک خط با زاویه متفاوت می باشد. از کاربرد های این اتصالات می توان به اتصال لوله های بزرگ به کوچک یا برعکس اشاره نمود و همچنین مانند زانویی ها انواع مختلفی ازلحاظ زاویه دارند.

 • چهار راه ها

این نوع اتصالات لوله فاضلاب مفید هستند اما کاربرد زیادی ندارند و برای اضافه کردن انشعاب 4تایی و 90 درجه در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از فواید استفاده از این اتصالات نظم دهی ساختار لوله ها است و مواد در مسیرهای مختلفی می توانند حرکت کنند.

 

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید لوله و اتصالات

 • درپوش ها

درپوش ها نوعی اتصال لوله فاضلاب هستند که ورودی لوله هار را می بندند و وقتی قصد ندارند یک لوله را به لوله ی دیگر وصل کنند از درپوش استفاده می کنند. نکته ی قابل توجه این است که درپوش در سیستم لوله کشی فاضلاب در قسمت انتهایی باز هر لوله استفاده می شود تا مواد و مصالح وارد لوله نشود.

 • کوپلینگ ها

یکی از ارزان ترین اتصالات لوله فاضلاب کوپلینگ ها هستند، که به عنوان رابط دو قسمت عمل می کنند. مثلا برای اتصال دو لوله به هم و یا اتصال لوله به اتصالات دیگر از کوپلینگ استفاده می کنند.

 • بوشن ها

یکی از اتصالات لوله فاضلاب بوشن نام دارد که فرم استوانه ای دارند و در دو مدل تخت و ترمز دار در بازار موجود هستند. معمولا برای اتصال لوله ها بدون نیاز به گرما و حرارت از بوشن ترمز دار استفاده می شود اما برای انشعاب دهی و رفع شکستگی لوله ها از بوشن تخت استفاده می کنند.

 • سه راه خم

 • لوله و اتصالات رشت
  پخش میثم

سه راه خم 87.5 درجه یکی از اتصالات لوله فاضلاب است که باعث می شود سر و صدای مواد فاضلابی که درون لوله ها می گذرد کاهش یابد و همچنین مانع از بسته شدن مسیر لوله توسط مواد فاضلابی می شود.لازم به ذکر است که حرکت مواد فاضلابی و سیالات درون لوله با اتصالات سه راه خم، نسبت به اتصالات 90 درجه سریع تر انجام می شود چون که زاویه بزرگتر و بازتری دارند.

 • دریچه بازدید

یکی از اتصالات لوله فاضلاب که کاربرد خوبی دارد دریچه بازدید است این گونه که برای رفع گرفتگی هایی که در بین سیفون ها، زانویی ها و … پیش می آید استفاده می شود. در هنگام نصب سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان لازم است که چند دریچه بازدید در محل هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم نصب شود:

1.در محلی که یک لوله اصلی به فرعی متصل شده لازم است دریچه بازدید نصب شود.

2.هر لوله فاضلاب قائم در پایین ترین نقطه ی خود نیاز به دریچه بازدید دارد.

3.در لوله های اصلی و در هر تغییر مسیر لوله ها وجود دریچه بازدید لازم است.

4.در سر زانو ها و سر سه راهی ها نیز دریچه بازدید باید نصب شود.

نکات مهم در هنگام نصب و خرید اتصالات لوله فاضلاب

 • برای اینکه لوله و اتصالات مورد نیاز برای ساختمان خود را تهیه نمایید از قبل با یک تکنسین و یا متخصص در این زمینه مشورت کنید.
 • برای اینکه از آسیب های احتمالی در آینده جلوگیری کنید هنگام خرید، بهترین و با کیفیت ترین اتصالات لوله فاضلاب را انتخاب کنید.
 • برای اینکه اتصالات محکم و مطمعن باشند از بست یا سیم مناسب استفاده کنید.
 • در اتصالات لوله ها از چسب قوی و ویژه استفاده نمایید.
 • لوله و اتصالات در معرض آفتاب نباشند چون باعث پوسیدگی زودرس در آن ها می شود.

و در نهایت با رعایت تمامی مواردی که در بالا ذکر شد می توانید یک سیستم لوله کشی استاندارد را با، مرغوب ترین اتصالات لوله فاضلاب در ساختمان خود راه اندازی نمایید تا بتوانید از یکسری مشکلات مانند گرفتگی، نشتی و تعمیرات با هزینه های سنگین جلوگیری کنید.

خرید لوله و اتصالات رشت

پخش میثم بزرگترین مرکز پخش مصالح ساختمانی و همچنین انواع لوله و اتصالات رشت، آماده ی پذیرش سفارشات شما جهت نصب و راه اندازی سیستم لوله کشی با بهترین اتصالات لوله فاضلاب می باشد. چنانچه قصد خرید آنلاین دارید وارد سایت و بخش فروشگاهی ما شوید و یا برای خرید حضوری به مجموعه ما به آدرس رشت کیلومتر 3 جاده انزلی مراجعه نمایید.

سپاس از حضور گرمتان.

مطالعه کنید  بهترین روش لوله کشی ساختمان و نکات مهم آن
نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا