از کجا سنگ بلوک بخریم

سنگ بلوک گیلان | از کجا بلوک سیمانی بخریم ؟

فهرست مطالب

نکاتی در مورد قیمت بلوک سیمانی

قیمت روز بلوک سیمانی برای پیمانکاران و برای کسانی که به دنبال ساخت و ساز هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل اکثر آنها به دنبال لیست قیمت بلوک سیمانی به صورت بروز رسانی شده هستند. قیمت بلوک تا حدود زیادی مشخص می‌کند که هزینه پروژه از ابتدا تا انتها به چه صورت است و پیمانکار خود را برای چه هزینه‌ای آماده کند.

 

تأثیر مصالح اولیه در قیمت بلوک سیمانی

اولین و مهمترین فاکتوری که نقش غیرقابل انکار در قیمت بلوک سیمانی دارد، مواد اولیه و مصالح به کار رفته در ساخت بلوک است. در مطالب قبل به معرفی انواع بلوک سیمانی پرداختیم و نشان دادیم که ویژگی هر کدام از آنها به چه صورت است. در حالت معمول، سیمان پرتلند، ماسه سنگ و آب به عنوان مواد اولیه اصلی در ساخت بلوک های سیمانی استفاده می‌شود. به منظور ایجاد ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فرد در این بلوک ها، برخی مواد افزودنی شیمیایی و معدنی به آنها اضافه می‌شود که تأثیر خود را بر روی قیمت بلوک ساختمانی می‌گذارند.

به همین دلیل امروزه می‌بینیم که در کارگاه‌های بلوک سازی با انواع مختلفی از این بلوک‌ها مانند بلوک ساده، بلوک سبک هوادار، بلوک اتوکلاو، بلوک لیکا و بلوک پومیس یا بلوک پوکه معدنی مواجه می‌شویم. قیمت هر کدام از این بلوک‌ها با توجه به روش ساخت و مواد به کار رفته در آنها تغییر می‌کند.

 

تأثیر وزن بلوک در قیمت آن

بعد از عبور از تأثیر مواد اولیه، لازم است که قیمت بلوک سیمانی را با توجه به وزن آنها بررسی کنیم. معمولاً بلوک‌های ساده و معمولی وزن بالایی دارند و در صورتی که برای دیوار ساخته شده باشند، بالاترین وزن ممکن را به خود اختصاص می‌دهند. به منظور بررسی تأثیر وزن بلوک بر قیمت نهایی آن، دو دسته از بلوک‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

مطالعه کنید  روش تشخیص بلوک سیمانی مرغوب و با کیفیت

 

قیمت بلوک سیمانی سنگین

قاعده کلی در مورد قیمت گذاری بلوکهای سیمانی بدین صورت است که هر چه وزن بلوک بالاتر باشد، از بتن بیشتری در ساخت آن به کار برده می‌شود و به همین دلیل قیمت بلوک بالاتر می‌رود. اما این یک دیدگاه بسیار محدود و ناقص است و نمونه‌های مختلفی برای نقض چنین قاعده‌ای وجود دارد. به عنوان مثال، بلوک‌های سقفی از حجم بتن کمتری استفاده می‌کنند و وزن آنها کمتر است، اما چون نسبت سیمان در آنها بیشتر می‌شود، قیمت بلوک سقفی بالاتر از قیمت بلوک‌های دیواری است. این موضوع در مورد انواع بلوک سیمانی دیواری دیده می‌شود، به طوری که بلوک‌های دیواری بزرگ‌تر از قیمت بالاتری نسبت به بلوک‌های تیغه‌ای و بلوک‌های کوچکتر برخوردار است.

 

قیمت بلوک سیمانی سبک

نکته گیج کننده در مورد بلوکهای سیمانی سبک این است که برخی از آنها صرفاً با کاهش بتن مصرفی در بلوک سبک‌تر شده‌اند و برخی نیز به دلیل استفاده از مواد اضافی شیمیایی و معدنی. نمونه مناسب از مورد اول مقایسه بین بلوک دیواری با بلوک تیغه‌ای است و چون بلوک تیغه‌ای از حجم و ملات و بتن کمتری ساخته می‌شود، قیمت بلوک تیغه‌ای کمتر می‌شود. این در حالی است که در برخی موارد مانند بلوک پوکه‌ای، بلوک اتوکلاو و حتی بلوک لیکا از مواد اولیه متفاوتی استفاده می‌شود که وزن سبک بلوک به خاطر وجود این مواد است. نقطه جالب در مورد بلوکه های سبک این است که قیمت آنها در این حالت از قیمت بلوک‌های سنگین و معمولی بیشتر می‌شود.

 

تأثیر اندازه بر قیمت بلوک سیمانی

از اندازه و ابعاد بلوک سیمانی به عنوان یک فاکتور مهم دیگر در قیمت‌گذاری آن یاد می‌شود که این موضوع به طور مستقیم با حجم بتن استفاده شده در ساخت بلوک در ارتباط است. هرچه یک بلوک بزرگتر باشد، بتن بیشتری برای آن مصرف می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که قیمت بلوک سیمانی افزایش یابد. با توجه به محل استفاده از بلوک‌ها مانند بلوک دیواری، بلوک سقفی و بلوک تیغه‌ای با ابعاد مختلفی از این محصولات مواجه هستیم که قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است.

مطالعه کنید  بلوک سیمانی |منظور از بلوک سیمانی چیست؟

 

تأثیر نوع بلوک بر قیمت آن

بحث نوع بلوک تقریباً با موضوع مواد اولیه به کار رفته در ساخت بلوک در ارتباط است و تأثیر آنها بر قیمت بلوک سیمانی به یک صورت است. در حالتی که مواد اولیه به کار رفته در ساخت بلوک تغییر کند، محصولات متفاوتی تولید می‌شود که شرایط تولید هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه قیمت نهایی آنها افزایش یا کاهش می‌یابد. در این مورد با چهار گزینه زیر مواجه هستیم:

 

قیمت بلوک لیکا

در این بلوک‌ها از ماده صنعتی لیکا یا همان سبک دانه‌های رسی در ساخت بلوک استفاده می‌شود و باعث می‌شود که وزن بلوک به شدت کاهش یابد. با توجه به اینکه تأمین لیکا برای ساخت این بلوک‌ها هزینه بر است و به تجهیزات خاصی برای آماده سازی بلوک نیاز دارد، قیمت بلوک لیکا از قیمت بلوک‌های معمولی بالاتر است.

 

قیمت بلوک اتوکلاو

بلوک اتوکلاو با افزودن سیلیس و آهک به همان مواد اولیه مورد استفاده در بلوک معمولی ساخته می‌شود و بعد از قرار دادن در یک درجه حرارت ۲۰۰ سانتی گرادی، تبدیل به یک بلوک متخلخل می‌شود. در بلوک اتوکلاو با توجه به اینکه مواد شیمیایی استفاده می‌شود و درجه حرارت آن نیز افزایش می‌یابد، قیمت بلوک بالاتر از قیمت‌های معمولی است.

 

قیمت بلوک پوکه معدنی

تفاوت بلوک پوکه معدنی یا همان بلوک پومیس با بلوک‌های معمولی در جایگزینی ماسه سنگ با پوکه معدنی است که باعث کاهش وزن بلوک می‌شود. با توجه به اینکه پوکه معدنی و پوکه صنعتی از ماسه سنگ گران‌تر هستند، قیمت بلوک سیمانی پوکه معدنی نسبت به بلوک‌های معمولی بالاتر است.

مطالعه کنید  5 روش تمیز کردن شیرآلات

 

قیمت بلوک سبک هوادار

شرایط ساخت بلوک هوادار تقریباً همانند بلوک اتوکلاو است و متخلخل بودن آن به دلیل وجود حباب در ساختار بتن است. با توجه به اینکه حجم استفاده شده از بتن در این بلوک‌ها کمتر است و شرایط ساخت آنها نسبت به بلوک‌های معمولی بیشتر است، قیمت بلوک سبک هوادار بالاتر خواهد بود که اندازه نیز در این قیمت گذاری تأثیر گذار است.

 

از کجا بلوک سیمانی بخریم؟

شرکت مانی تجارت گیل از سال ١٣٩٧ با برند تجاری پخش میثم فعالیت خود را با مدیرانی با سابقه کار ٢٠ ساله در زمینه فروش مصالح ساختمانی به صورت عمده و خرد آغاز کرده که با ساختاری منسجم و بکارگیری ابزارها و فنون روز آمد در زمینه پخش مویرگی انواع مصالح ساختمانی (گچ، سیمان، پودر خاک، پودر سنگ، سفال، آجر و …)، لوله و اتصالات، انواع شیرآلات، رادیاتور، پکیج و تولیدات فرآورده‌های بتنی (تیرچه، بلوک سیمانی، یونولیت) و شن و ماسه، توانسته سهم قابل توجهی از بازار استان گیلان را به خود اختصاص دهد در این امر به دلیل برخورداری از زیر ساخت و شبکه حمل و نقل گسترده توانسته واژه میثم اکسپرس را به خود اختصاص دهد.

 

 

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا