طزاحی باغچه

ایده های خلاقانه برای طراحی باغچه

فهرست مطالب

در روزگاری که بیشتر ساختمان ها، آپارتمان شکل شده اند و از حیاط و فضای صمیمانه آن روز ها خبری نیست، افراد برای برگشت آن نشاط، از باغچه ها کمک می گیرند، در بالکن ها و یا ورودی ساختمان هایشان باغچه درست می کنند و حال خوب و شادی را به خانه می آورند.


زمان مطالعه: 7دقیقه


این باغچه ها هر چند که ساخته دست انسان ها هستند، اگر در طراحی آن ها از ایده های خلاقانه بهره گرفته شود به زیبایی آپارتمان ها نیز می افزاید، ایده طراحی باغچه باید با رعایت اصول و نکات خلاقانه تولید شود؛ در این مقاله از سایت پخش میثم یکی از بهترین ارائه دهندگان مصالح ساختمانی رشت، چند ایده برتر در طراحی باغچه را به شما معرفی می کنیم.

اگر در جایی زندگی می کنید که حیاط کوچک و یا بزرگی دارید سعی کنید مقداری از آن را برای ایجاد یک باغچه کوچک اختصاص دهید، با سیمان و آجر دور آن محوطه را بگیرید مقداری خاک و گل و گیاه رنگارنگ در آن قرار دهید و برای زیبایی بیشتر از سنگ های ریز و تزیینی استفاده کنید. اگر در ملک شما حیاط وجود ندارد در بالکن های خانه خود و یا حتی ورودی ساختمان ها می توانید برای ایجاد باغچه فضا درست کنید. استفاده از چوب های تزیینی برای دور تا دور باغچه یا گل های رنگ وارنگ می توانید یک منظره زیبا را برای اهالی ساختمان ایجاد کنید. اگرچه بسیاری از افراد ممکن است از داشتن بالکن هم محروم باشند، می توانند با گل های آپارتمانی  بخشی از فضای داخل خانه را به یک باغچه کوچک تبدیل کنند.

مطالعه کنید  برترین برندهای لوله و اتصالات

ایده های خلاقانه با وسایل ساده

خرید مصالح ساختمانی
پخش میثم

در ایده طراحی باغچه، شما می توانید از هر  وسیله ای برای ایجاد یک باغچه استفاده کنید. برخی از درب های بطری ها برای رنگ و لعاب دادن به گلدان ها استفاده می کنند.استفاده از وسایل بازیافتی علاوه بر اینکه می تواند شما را در هزینه ها همراهی کند برای حفظ طبیعت نیز بسیار مفید هستند. طرحی باغچه می تواند به راحتی انجام شود، حتی داشتن تعدادی گلدان در خانه به نوعی یک باغچه است، شما با مراقبت از آن ها باعث تولید شادی و نشاط در خانه خود می شوید.

چند ایده طراحی باغچه

با استفاده از لامپ شما می توانید تولید یک باغچه مینیاتوری را انجام دهید؛ در ایتدا اگر لامپ شفاف قدیمی در خانه دارید که از کار افتاده است را با مقداری خاک پر کنید و از گل های مصنوعی و یا طبیعی کوچک می توانید برای کاشت در لیوان استفاده کنید. در حیاط خانه خود با آجر و سیمان یک منطقه محافظت شده برای باغچه خود ایجاد کنید، در آن خاک بریزید و با استفاده از نرده های چوبی در شکل های مختلف تولید حفاظ کنید. اگر حیاط شما گنجایش کاشتن یک درخت را دارد محلی برای کاشت این موجود نیز درست کنید، از سنگ های ریز و درشت می توانید برای تزیین دور و اطراف درخت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی در طراحی و اجرای نمای ساختمان با آجر

وسایل طراحی باغچه

در  طراحی باغچه می شود از تجهیزات ساده استفاده کرد، وسایل مهمی که در طراحی ممکن است نیاز شوند عبارتند از: خاک، گل، آجر، نرده، سنگ و.. ایده طراحی باغچه باید به گونه ای صورت بگیرد که چند نکته مهم در آن بررسی شود، برای مثال ایجاد باغچه در راهرو ها و مکان های مشا ممنوع است. ایجاد باغچه باید به نوعی صورت بگیرد تا مانع  رفت و آمد اهالی آن ساخمان انجام شود. باعث کثیفی پارکینگ و منازل دیگر همسایه ها نگردد.

مطالعه کنید  در خرید شن و ماسه به این نکات دقت کنیم!

برای تولید و طراحی یک باغچه خوب علاوه بر ایده طراحی باغچه شما باید با مصالح با کیفیت زیر سازی و اجرا شود، برای پیدا کردن مکانی که تمام تجهیزات ساختمان سازی را داشته باشد بسیار دشوار است؛ اما فروشگاه پخش میثم یکی از بزرگترین پخش مصالح ساختمانی رشت است، شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما ارتباط باشید.

برخی از ایده های امروزی متناسب با جا و مکان های کوچک در آپارتمان ها تولید می شوند، در این باغچه ها که تولید امروزه هستند، گل های مینیاتوری به چشم می خورند که کم ترین هزینه را در نگهداری دارند و با رشدی که ندارند خیال شما را از مکان برای آینده آن ها راحت می کند.

مزایا

مصالح ساختمانی پخش میثم
پخش میثم

با گفتن بسیاری از محدودیت ها در طراحی و ایجاد یک باغچه حال نوبت گفتن مزیت های این کار پسندیده است. با قرار گرفتن حتی یک گل در خانه ها تولید اکسیژن در خانه سیر صعودی پیدا می کند و این خود می تواند برترین ویژگی باغچه ها باشد. استفاده از مصالح بازیافتی در ایده طراحی باغچه به دور ریخته شدن وسایل کهنه کمک می کند. افراد در خانه را از افسردگی و بیماری های اعصاب دور می کند.

سخن پایانی

در طراحی یک باغچه خوب می بایست فاکتور های مهمی را در ذهن خود مورد بررسی قرار دهید، اگر قرار است در ایده طراحی باغچه خود فضای از حیاط به باغچه تبدیل شود سعی کنید از حفاط برای مراقبت از آن ها استفاده کنید. اگر شما قصد نگهداری از گل در خانه مسکونی را دارید بکوشید تا گل ها در مکان هایی از خانه قرار بگیرند که تمامی عناصر مورد نیاز آن ها تامین شود. استفاده از متریال با کیفیت در ساخت باغچه ها امری است انکار نشدنی، با این کار شما می توانید به عمر گل و گیاه خود چند سالی بیافزایید.

مطالعه کنید  مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساختمان سازی مقاوم و استاندارد

در پیدا کردن برترین مصالح ممکن است در تنوع بازار دچار سردرگمی شوید و به دنبال مکانی باشید که در آن شما را از مزایا و معایب هر برند آگاه کند تا از کیفیت محصول اطمینان پیدا کنید. پخش میثم یکی از برترین فروشگاه های مصالح ساختمانی رشت این فرصت را در اختیار شما قرار داده است. برای دریافت استعلام قیمت محصولات و ثبت سفارش به بخش فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا