مدرن ساختن یک سازه

ساختمان سازی مدرن

فهرست مطالب

ساخت و ساز همیشه جذاب بوده اما امروزه  ساختمان هایی که با روش های مدرن مهندسی و در محیط کنترل شده ی کارخانه تولید می شوند فرصت بیشتری برای پایداری پیدا می کنند و مهم تر از همه مصالح ساختمانی استفاده شده در آن ها در بهترین کیفیت موجود است.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

روز به روز تقاضای بشر به سمت مدرنیته بیشتر می شود، از این رو در این مقاله به بررسی ساختمان سازی به روش مدرن می پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

مجموعه پخش میثم یکی از بزرگترین مراکز پخش مصالح ساختمانی رشت می باشد که می توانید با مراجعه به دفتر مراحل اولیه ساختمان سازی های مدرن خود را به متخصصان ما بسپارید.

مزایای ساخت و ساز به روش مدرن

در ساخت و ساز های مدرن خطاهای طراحی بسیار کمتر است و به کاهش ضایعت نیز کمک می کند وسریع تر از میزان هزینه های نیروی کار ساخت و ساز انجام می شود.

ساختمان سازی با روش مدرن انواع مختلفی دارد که بطور مختصر به شرح آن میپردازیم:

 حجم ساختاری سه بعدی

در این روش یک ساختار سه بعدی در کارخانه بررسی و تایید می شود و باتوجه به تقاضاهای داده شده و مصالح ساختمانی خوب آن را تولید می کنند و واحد های نهایی تکمیل شده به بخش مونتاژ فرستاده می شود. این بلوک ها خاصیت ضد آتش و ضد صدا دارند و به صورت سریع و آسان در محل مورد نظر نصب می شوند..

در ادامه بخوانید: آسمان خراش ها با چه نوع مصالح ساختمانی ساخته می شوند؟

 

مطالعه کنید  اتصالات پلیمری چیست و انواع آن کدام است؟

 ساختمان سازی با مدل های پیش ساخته 

یکی از روش های ساخت و ساز طراحی مدل های پیش ساخته است که با صفحات تخت در مدل های دیوار و کف در مکان اصلی ساخته می شود این نوع ساخت وسازها مقرون به صرفه هستند و به آسانی و به سرعت بالا انجام می شوند.

ساختمان سازی با سیستم قالب تونلی

ساختمان سازی با سیستم تونلی
ساختمان سازی پخش میثم

در روش ساختمان سازی با سیستم تونلی پایه ها را با واحد های بتنی پیش ساخته که از کیفیت و استحکام بالایی برخوردارهستن میتوان ساخت.در سیستم قالب بندی تونلی حتی در شرایط نامساعد جوی هم می توان کار کرد و به خاطر اینکه میزان حفاری کم می باشد این روش مورد توجه افراد زیادی در زمینه ساختمان سازی مدرن قرار گرفته است.

جهت تهیه مصالح ساختمانی برای شروع ساختمان سازی از نوع مدرن به صفحه ی محصولات پخش میثم مراجعه فرمایید.

ساختمان سازی با بتن ترکیبی

در این روش ساختمان سازی مدرن، زمان تحویل ساختمان به علت ترکیبات بتنی افزایش می یابد و هزینه ساخت بسیار پایین و کیفیت بسیار بالا می باشد.

استفاده از مصالح ساختمانی نازک یکی از روش های ساختمان سازی مدرن است چرا که مقدار ملات مصرف شده کاهش می یابد و عمق سازه به زیر 3میلیمتر می رسد ولی اگر از بلوک های بزرگ استفاده شود هزینه ساخت و ساز خیلی کاهش می یابد.

چگونه ساختمانی مدرن بسازیم
پخش میثم

ساختمان سازی با عایق بتنی

اگر در ساختمان سازی مدرن از بلوک های پلی استایرن استفاده شود می گوییم ساختمان سازی با روش عایق بتنی بوده است. دیوارها در این روش عایق صوتی و حرارتی دارند و هیچ شکست و خطایی را شامل نمی شوند.

مطالعه کنید  کاربرد سنگ ساختمانی

روش های نوین ساخت و ساز با چه چالش هایی روبرو هستند؟

استفاده از روش های مدرن ساخت و ساز در صنعت به دلیل تغییرات مقرراتی، عدم آموزش و گواهینامه ناکافی ضعیف تلقی شده و کارفرمایان در استخدام کارگران با مهارت‌های لازم مشکل داشته‌اند. به طور کلی، تمایل به خانه های پیش ساخته در ایران کم است و شاید خانه های از پیش ساخته شده مترادف با ساختمان های با کیفیت پایین ایجاد شده در سال های پس از جنگ باشند.

بسیاری از خانه های پیش ساخته از چوب استفاده می‌کنند. در حالی که این ماده پایدار، اغلب دوستدار محیط زیست می‌باشد و افزایش خطرات ایمنی آتش سوزی ساختمان های چوبی نیز مردم را از خانه هایی که با استفاده از روش های مدرن ساخت و ساز ساخته‌شده‌اند، منصرف کند. مجموعه پخش میثم، بهترین مصالح ساختمانی رشت را برای ساخت و ساز به روش سنتی، جهت حفظ امنیت بیشتر برای شما تأمین می‌کند.

پتانسیل آینده روش های مدرن ساخت و ساز چیست؟

اگر روش‌های مدرن ساخت‌وساز در آینده به‌طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار گیرند، می‌توان تا چهار برابر خانه‌ها را با همان نیروی کار در محل ساخت. به این معنی که زمان ساخت و ساز در محل می‌تواند بیش از نصف کاهش یابد.

اگر پروژه ها به طور کامل برنامه ریزی شوند، روش های مدرن ساخت و ساز این پتانسیل را دارند که کمبود مهارت های گسترده در صنعت ساخت و ساز را کاهش دهند و همچنین عملکرد زیست محیطی ساختمان ها را در حین و پس از ساخت بهبود بخشند. با توجه به فن آوری جدید و پایدار، به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می‌گیرد که روش های مدرن ساخت و ساز باعث می‌شود خانه های با کیفیت بهتری نسبت به خانه های ساخته شده با وسایل سنتی ایجاد شود.

مطالعه کنید  آشنایی با مصالح مناسب برای نمای ساختمان

سخن پایانی

با پیشرفت علم و فناوری ساختمان سازی مدرن بطور گسترده تری انجام می پذیرد. ساخت ساختمان هایی با ارتفاع زیاد و محکم نیاز به مواد اولیه و مصالح ساختمانی باکیفیت دارد که شرکث پخش مصالح ساختمانی میثم آماده ی همکاری با مهندسین عزیز در جهت ساختمان سازی مدرن می باشد و هر نوع مصالح ساختمانی که بخواهید برای شما بصورت آنلاین ارسال می شود.

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید باعث افتخار است نظرات خود را برای ما یادداشت نمایید.

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا