گچ چیست

تفاوت و ویژگی های گچ سفید کاری و گچ زیر کار

فهرست مطالب

در صنعت ساخت و ساز یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی که کاربرد آن بیشتر در زیبایی سازه است گچ می باشد اما همین گچ انواع مختلف و نحوه مصرف مختلفی دارد که در نتیجه کار شما تاثیر گذار است. در ادامه مقاله به بررسی گچ سفیدکار و گچ زیر کار و ویژگی های آن می پردازیم.

پخش میثم تولید کننده ی انواع مصالح ساختمانی رشت است و ارسال به سراسر کشور را فراهم کرده، برای ارتباط و سفارش مصالح مورد نیاز خود به وبسایت  پخش میثم مراجعه فرمایید.

گچ چیست؟

در ابتدای این مقاله باید به این پرسش پاسخ دهیم که گچ چیست و از کجا استخراج می شود؟

گچ پودری سفید رنگ است که از سنگ گچ بدست می آید و دلیل سفیدی این ماده معدنی به دلیل انفجارسنگ خام در معدن است که این سنگ خام بعد از انفجار در معدن جمع آوری و بارگیری می شود به سمت کارخانه می رود تا تولید گچ آغاز شود.

یکی از مصالح ساختمانی رشت که  پرکاربرد است گچ می باشد که خود انواع مختلف و کاربردهای متفاوتی دارد و باید توجه داشته باشید که برای استفاده از گچ یا انبار کردن، آن را در معرض هوا و رطوبت قرارندهید چون این ماده سفید رنگ میل شدیدی برای ترکیب شدن با آب دارد که اگر این اتفاق بیوفتد گچ سفت می شود

و خواص خود را از دست می دهد به همین علت کار با گچ دشوار است و نیاز به به مراقبت های خاصی دارد

 

انواع گچ های ساختمانی کدامند؟

گچ انواع مختلفی دارد که همگی از سنگ گچ بدست آماده اند که شامل:

مطالعه کنید  اصلی ترین نکات در طراحی سرویس بهداشتی

گچ معمولی (ساده)

گچ صنعتی (پلیمری)

گچ کاردک

گچ چونه

گچ مرمری

گچ گیپتو

سایر گچ ها (سنگ گچ)

در ادامه می خواهیم به بررسی گچ سفید کاری و گچ زیر کار بپردازیم که هردو جزء گچ های معمولی یا همان ساده هستند و جزء پرکاربردترین مصالح ساختمانی رشت می باشند و مهندسین و ساختمان ساز ها از آن به کرات استفاده می کنند.

گچ روکار چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

گچ رو کار چیست
گچ پخش میثم

 

به گچ سفید موجود در بازار گچ روکار گفته می شود که برای سفید کاری ابزار زنی و نازک کاری استفاده می شود گچ رو کار گیرایی خیلی بیشتر و سریعتری دارد و همچنین قیمت ارزان تری نسبت به بقیه گچ ها دارد و در مرحله ی تولید و سرند و آسیاب گچ روکار دقت بیشتری نیاز است از این رو ازتجهیزاتی با بالاترین تکنولوژی استفاده می شود.

 

در ادامه بخوانید: علت ترک گچ دیوار و راهکارهایی برای پیشگیری از ترک خوردن گچ

 

گچ زیرکار چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

گچ زیر کار که به آن گچ خاک هم می گویند همانند گچ رو کار از معادن استخراج می شود اما سختگیری و دقتی در پروسه تولید آن نیست و ضخامت این گچ ها در ساختمان سازی متفاوت است مثلا  ضخامت 11 میلی متر برای دیوارها و ضخامت 8 میلی متر برای سقف ها استفاده می شود.

 

تفاوت گچ سفید کاری و گچ زیر کار

برای اولین مراحل گچ کاری ساختمان از گچ زیرکار یا همان گچ خاک استفاده می کنند اما از گچ رو کار یا همان گچ سفید برای مراحل نهایی گچکاری دیوارها و ساختمان استفاده می شود. برجسته ترین تفاوت این دو گچ در مراحل تولید وآسیاب آنهاست که برای گچ رو کار از دقت بیشتری و تکنولوژی پیشرفته تری استفاده می کنند.

مطالعه کنید  بهترین انتخاب گچ برای سفیدکاری

 

پخش میثم بزرگترین تولید کننده و توزیع کننده مصالح ساختمانی رشت می باشد که حتی به سراسر ایران هم با کیفیت ترین مصالح ساختمانی

از جمله،  گچ های زیرکار و گچ رو کار را ارسال می نماید. جهت استعلام قیمت به بخش پشتیبانی وبسایت میثم سری بزنید.

 

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا