گچ دیوار

علت ترک گچ دیوار و سقف و راهکارهایی برای پیشگیری از ترک خوردن گچ

فهرست مطالب

یکی از مسائلی که می تواند در زیبایی یک بنا تاثیر بسیاری بگذارد، استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب و باکیفیت می باشد.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه

بگذارید برایتان مثالی بزنیم: گچ یکی از مصالح ساختمانی پر کاربرد می باشد که در ساخت یک بنا نقش بسیاری دارد. منتها استفاده نادرست از این مواد باعث مشکلاتی از قبیل ترک گچ دیوار یا سقف می شود که ممکن است شما نیز با این موضوع در خانه های خود رو به رو شده باشید.
حال با ما در سایت پخش میثم همراه باشید تا به بررسی عوامل موجود بر ترک خوردگی گچ دیوار یا سقف ساختمان بپردازیم.

علت ترک خوردن گچ دیوار:

برای پیشگیری از ترک خوردگی گچ ساختمان ابتدا باید عوامل موجود بر امکان بروز این مشکل را بررسی نمایید. زیرا ممکن است یکی از دلایل آن، استفاده از مصالح ساختمانی بی کیفیت در ساخت یک سازه باشد. لازم به ذکر است که بدانید در بعضی از مواقع نمی توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد، زیرا بسیاری از ترک خوردگی ها در دیوار یا سقف ساختمان به مرور زمان و به دلیل فرسودگی به وجود می آید.

حال علت ترک خوردن گچ ساختمانی را مورد بحث و گفت وگو قرار می دهیم:

متناسب نبودن آب وگچ

بسیاری از استاد کاران برای سرعت بخشیدن به کار مقدار تناسب آب و گچ را به درستی در نظر نمی گیرند. به طوری که هنگام ملات گرفتن، مقدار آب از گچ بیشتر بوده وباعث رقیق شدن آن می شود. سپس بعد از اتمام کار به دلیل انبساط، در گچ کاری ساختمان ترک هایی به وجود می آید.

مطالعه کنید  طراحی و ساخت ویلاهای مدرن

سفید کاری در فصول سرد سال

همانطور که می دانید گچ برای خشک شدن به هوای گرم نیازدارد. در فصل زمستان به دلیل نبود هوای مناسب خشک شدن گچ زمان بیشتری می برد. همچنین در این هوا ممکن است گچ یخ بزند و سپس بعد از پایین آمدن درجه سرما یخ آن ذوب شود و مجدد یخ بزند، این موضوع موجب ترک خوردن گچ می شود.

ترک خوردن گچ ساختمان بر اثر حوادث

یکی دیگر از دلایل ترک خوردن گچ ساختمان حوادثی همچون زلزله، ساخت و سازهای بزرگ می باشند، زیرا باعث ارتعاش و زمین لرزه می شوند. پس لرزه های موجود به مرور زمان سبب ترک خوردن گچ ساختمان شما می شود.

نشت آب لوله کشی های ساختمان

یکی از مسائلی که امروزه خیلی با آن روبه رو می شویم، نشت و ترکیدن لوله کشی های ساختمان می باشد. همانطور که می دانید نشت آب به مرور زمان موجب فرسودگی لوله های ساختمان می شود و سپس طی مدت زمان طولانی تاثیر خود را بر سازه به شکل ترک خوردن گچ دیوار یا سقف ساختمان نشان می دهد.

برای استعلام قیمت مصالح ساختمانی رشت می توانید با واحد فروش پخش میثم تماس حاصل فرمایید.

بازسازی ترک گچ ساختمان:

در ادامه با راه حل های موجود برای پیشگیری از ترک خوردن گچ ساختمان آشنا می شویم.

رفع ترک خوردگی گچ دیوار
رفع ترک دیوار

در بازسازی ترک گچ ساختمان ابتدا باید محل ترک خورده و اطراف آن را به همراه یک کاردک بکنید سپس باید درون آن را با مواد مناسب پرکنید. در ادامه به کمی بتونه برای بتونه کاری نیاز دارید، توجه داشته باشید که بعد از خشک شدن بتونه باید سطح آن را با سمباده صاف و یکسان کنید. برای بررسی تمامی نقاط بازسازی شده سعی کنید اطراف آن را کاملا تمیز کنید. لازم به ذکر است که بدانید، حتما قبل از شروع گچ کاری از رفع مشکلی که باعث به وجود آمدن ترک خوردگی در دیوار یا سقف ساختمان شده است، اطمینان حاصل فرمایید.

مطالعه کنید  ساختمان سازی مدرن

خرید مصالح ساختمانی

همانطور که مشاهده کردید عوامل بسیاری وجود دارد که موجب بروز همچین مشکلی در یک سازه می شود. شما با داشتن اطلاعات کافی و استفاده مصالح ساختمانی مرغوب می توانید از بروز این مشکلات در ساخت سازه خود جلوگیری فرمایید.

مجموعه پخش میثم یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان مصالح ساختمانی در گیلان می باشد. برای خرید بهترین و با کیفیت ترین مصالح ساخمانی رشت می توانید به صفحه محصولات در سایت پخش میثم مراجعه نمایید.

نکته مهم : جهت برقراری ارتباط با واحد فروش و یا استعلام موجودی انبار کافیست از ( استعلام قیمت ) استفاده کنید ، با تشکر واحد پشتیبانی پخش میثم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
پیمایش به بالا